APARTAMENT WARSZAWA-URSYNÓW

 

autor DAMIAN FLORCZYKIEWICZ

inwestor PRYWATNY

powierzchnia 94 m2

projekt 2017

realizacja 2017-2018 

OPIS KONCEPCJI

 

Idea projektu zakłada stworzenie przestrzeni stanowiącej ramę dla przedmiotów i zdarzeń. Jest ona bazą, tłem dla jej składowych elementów, które z czasem mogą być dodawane, odejmowane lub zmieniane w mniej lub bardziej uporządkowany sposób. Ten cel udało się osiągnąć dzięki stworzeniu monochromatycznego wnętrza, którego podstawowymi elementami są betonowe, poziome płaszczyzny podłogi i sufitu ograniczające elementy znajdujące się pomiędzy nimi. Należy zaznaczyć, że wbrew powszechnym stereotypom, zabieg ten podkreśla wysokość pomieszczeń.

Układ funkcjonalno- przestrzenny został dostosowany tak aby maksymalnie wykorzystać lokalizację oraz potencjał mieszkania - parter z dostępem do dużego ogrodu. Wyodrębnione zostały dwie strefy: dzienna z salonem, aneksem kuchennym, wejściem i pokojem biurowym, oraz nocna, prywatna z sypialnią dzieci, łazienką oraz sypialnią master bedroom z dedykowaną łazienką.

Poszczególne elementy aranżacji pomieszczeń zostały zaprojektowane i ustawione tak aby były zwrócone w stronę ogrodu dając możliwość nie tylko jego oglądania odpowiednio z wanny czy łóżek, ale też obserwowania bawiących się w nim dzieci podczas przygotowania posiłków przy wyspie. Dodatkowo, przewidziany został duży taras tworzący swojego rodzaju pokój letni - miejsce relaksu i zabawy, dostępne z obydwu sypialni.

YY87

A R C H I T E K T U R A